Gesztenyés pulykaragu tésztafészekben
Elkészítési idő:
60 perc
Munkaidő: 25 perc
könnyen elkészíthető
átlagos ár



Elkészítés:
1. A pulykacombot egyenletes kockákra vágjuk. Az olívaolajon üvegesre pároljuk az aprított vöröshagymát, majd hozzáadjuk a pulykahúst (1. kép), és tovább pirítjuk. Fehéredésig sütjük, majd hozzáadjuk az elfelezett sült gesztenyéket (2. kép).
2. Sóval, borssal ízesítjük, majd fedővel letakarva, lassú tűzön 25 percig pároljuk. Ezután hozzáöntjük a tejszínt (3. kép), felforraljuk, és megszórjuk az aprított petrezselyemmel.
4. Tálaláskor a főtt, leszűrt tésztafészkeket tányérra fektetjük, és ráhalmozzuk a gesztenyés pulykaragut. Apró kockákra vágott piros húsú paprikával díszítjük.
![]() |
![]() |
![]() |
Fél kg két színű (sárga-zöld) száraz tagliatellét vásároljunk. Próbáljuk meg úgy megfőzni, hogy a fészkek egészben maradjanak. Ha ez nem sikerül a leszűrés után egy villát körbeforgatva a tésztában a fészkeket újra el tudjuk "készíteni", s látványosan tálalni.
Ha nem akarunk a gesztenyével dolgozni, vagy nincs szezonja amikor az ételt készítjük, nagyon jó hámozott, natúr, mélyhűtött gesztenyét vásárolhatunk.