Csokis, tejfölös muffin



Elkészítés:
1. Melegítsük elő a sütőt 180 fokra és béleljünk ki sütőpapírral egy muffintepsit a képen látható módon.
2. Szitáljuk össze a lisztet, a kakaóport, a sót és a sütőport.
3. A vajat, a cukrot és a vaníliaesszenciát elektromos habverővel, közepes fordulatszámon keverjük habosra. Adjuk hozzá a tojásokat egyenként, és az elektromos habverővel, közepes fordulatszámon, óvatosan dolgozzuk össze a krémmel. Alacsony fordulatszámon, fokozatosan és váltakozva keverjük hozzá a lisztet és a tejfölt.
4. Töltsük meg a formákat a masszával kb. háromnegyedükig. Süssük 20-25 percig, míg megemelkedik és érintésre szilárdnak tűnik. Hagyjuk a formában hűlni 5 percig, majd szedjük ki és grillrácson hagyjuk teljesen kihűlni.
5. Készítsük el a csokoládémázat. Tegyük a cukrot és a kakaót egy közepes méretű tálba, adjuk hozzá a vajat és a vaníliaesszenciát, és keverjük habosra. Ha túl sűrű lenne, hígítsuk 1-2 kanál tejföllel. Vonjuk be vele a muffinokat és díszítsük mindegyiket egy diógerezddel.