Waldorf-saláta



Elkészítés:
1. Nagy tálban összekeverjük a megtisztított, felaprított piros almákat, a durvára vágott dióbelet, a kockára vágott, főtt zellert és a piros szőlőt.
2. Egy grillcsirke bőrét lehúzzuk, kicsontozzuk, a húst vékony csíkokra vágjuk, és a salátához keverjük.
3. Az öntethez kikeverjük a majonézt, a natúr joghurtot és a curryport. Az öntetet csak közvetlenül a tálalás előtt keverjük a salátához.
Majonéz

1. Minden hozzávalónak szobahőmérsékletűnek kell lennie. Egy nagy keverőtálat konyharuhára teszünk, hogy stabilan álljon. A tojássárgáját, a mustárt vagy púpozott evőkanál mustárport, fehérborsot és a sót beletesszük, és habverővel vagy kézi mixerrel összekeverjük (1. kép).
2. Folyamatos keverés mellett az olajat vékony sugárban belecsurgatjuk. Időnként abba kell hagyni a keverést, hogy az olaj a masszában feloldódjon, és krémes legyen (2. kép). Eddig a fázisig kb. 1 dl olajat számítsunk.
3. Ekkor a majonéz egyre sűrűbbé válik, ha belekeverjük az ecetet, újra hígabb lesz. A végén fokozatosan a maradék olajat is hozzáadjuk (3. kép).
4. A majonézt több ecettel vagy sóval is ízesíthetjük. 1-2 evőkanál forró vizet is adunk hozzá, ha megdermed, vagy a hozzávalók kicsapódnak.
5. Hűtőszekrényben 1 hétig eltartható.